Centrum Językowe Progress Myszków

Centrum Językowe Progress Myszków

DOROCZNY RAPORT SEMESTRALNY NR 23

Strona główna » Aktualności » DOROCZNY RAPORT SEMESTRALNY NR 23

wielkość tekstu: A | A | A

RAPORT SEMESTRALNY NR 23, ZIMA 2017/18

Szanowni Państwo,

To już 23 (od założenia Szkoły w 1995 r.!) doroczne sprawozdanie z działalności Szkoły Językowej Progress oraz z postępów jej Słuchaczy Dziękujemy za bycie z nami przez te wszystkie lata!

KADRA, MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY, RENOMA SZKOŁY:

 • Dumą Szkoły Progress są jej wieloletni uczniowie, świetnie wykształcona, sprawdzona, profesjonalna Kadra Lektorów i Egzaminatorów (Cambridge, Matura, Pearson) oraz bardzo sprawny Sekretariat, w osobach p.Moniki Małoty i p.Magdaleny Zarębskiej. Razem przyczyniają się do uzyskiwania przez naszych słuchaczy świetnych wyników oraz do tworzenia wyjątkowej, przyjaznej i twórczej atmosfery w Szkole.

 • Efektem naszej wspólnej pracy jest kolejne 38 certyfikatów językowych w sesji letniej i zimowej 2017- Cambridge CAE, FCE, PET, KET oraz sesja egzaminów Young Learners na 3 poziomach. Teraz mamy już 613 certyfikatów!!!

 • W uznaniu dla wyników naszej pracy Szkoła Progress, jako jedyna w regionie, ma prawo posługiwania się tytułem: „CAMBRIDGE ESOL EXAM PREPARATION CENTRE” , z czego jesteśmy bardzo dumni.

 • Ze względu na nasze doświadczenie w przygotowywaniu i przeprowadzaniu egzaminów oraz renomę placówki, Szkoła Progress została również wybrana przez Pearson do bycia ich Centrum Egzaminacyjnym, które rozpoczęło już działalność - w czerwcu 2016 odbyła się 1-sza sesja egzaminu Pearson Stage 3 (B2), który, między innymi, potwierdza kwalifikacje nauczycieli wychowania przedszkolnego do nauczania języka angielskiego w przedszkolu:). Zapraszamy na kursy i egzaminy (100% zdawalności, w tym „with merit”:)

 • Dumni jesteśmy również ze świetnych wyników na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym, gdzie nasi uczniowie tradycyjnie osiągają bardzo wysokie rezultaty. Dziękujemy pracującym z nimi nauczycielom.

PROGRAM WYCHOWAWCZY I MIĘDZYNARODOWE WYMIANY SZKOLNE:

 • Poza dobrymi kursami językowymi Szkoła szczyci się też unikalnym programem wychowawczym (m.in. przygotowaniem kulturowym do wymian i egzaminów), który wspomaga całościowy rozwój dziecka/słuchacza i jest niezwykle ważny w osiąganiu najwyższych poziomów językowych poprzez kształtowanie umiejętności życiowych. Stąd pomoc Szkoły w organizacji Kostkowice Snowball Camp 2017 (już 12-ty raz!!!) pod opieką ZHP Zawiercie. Dziękujemy władzom Hufca Zawiercie za życzliwą pomoc, aktywnej młodzieży i zaangażowanym Rodzicom za zorganizowanie obozu, a w szczególności Ani Piecha i jej mamie, nieocenionej p. Urszuli, bez determinacji których ciągłość organizacji „Snowball Camps” byłaby poważnie zagrożona.

 • Kolejnym ważnym elementem naszej pracy są międzyszkolne wymiany młodzieży. Do Vicenzy we Włoszech uczniowie szkół ponadgimnazjalnych jeżdżą już od 2004 roku. Wymiany te organizowane są wspólnie z Katolickim Liceum i Gimnazjum SPSK w Zawierciu, w ostatnim czasie średnio co 2 lata.

INNE FORMY DZIAŁALNOŚCI:

 • Utrzymujemy profesjonalne kontakty z Kent School of English (KSE) z Broadstairs oraz z zaprzyjaźnionym z nami od ponad 10 lat Native Speaker, p.Robertem Lambert z Anglii, który odwiedza nas, przysyła książki, płyty, pocztówki oraz Christmas Crackers na nasze doroczne Christmas Party. Bardzo mu za tę wyjątkową przyjaźń dziękujemy:). P. Robert planuje przyjazd do nas na kilka miesięcy, od lutego 2018.

 • Odbył się też kolejny wyjazd na letni kurs językowy do Kent School of English pod opieką p.Beaty Buły; jak zawsze pełen niezapomnianych wrażeń oraz niezwykle wzbogacający kulturowo, dzięki entuzjazmowi i zdolnościom organizacyjnym p. Beaty. Dziękujemy bardzo:).

 • Pod koniec października miała miejsce tradycyjna impreza językowo-kulturowa dla dzieci, związana ze świętami w krajach angielskojęzycznych, Halloween/Thanksgiving, czyli gry i zabawy kulturowo-językowe. Jak zawsze, cieszyła się dużym powodzeniem, zwłaszcza u najmłodszych. Wyróżnikiem tych imprez jest fakt, że nauczycielom w prowadzeniu poszczególnych gier i zabaw asystują starsze dzieci, które często wręcz samodzielnie prowadzą elementy gier w języku angielskim, dla swoich młodszych koleżanek i kolegów, wykazując niezwykłe talenty językowe i organizacyjne. Bardzo im za ich zaangażowanie dziękujemy, bo bez nich to nie byłoby to samo!!!

 • Przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się magiczne Christmas Party – świetna impreza z teatrzykiem kukiełkowym (tematyczny Piernikowy Ludzik/ Gingerbread Man), dekorowaniem pierniczków, tworzeniem artystycznej papierowej choinki oraz robieniem własnych Christmas Crackers (tradycyjny angielski „cukierek” z prezencikiem, żartem i papierową koroną w środku), grami, kolędami, itp. Dziękujemy zaangażowanym w te przedsięwzięcia nauczycielom:).

 • PROGRESSKOWO, czyli Świetlica Językowa dla dzieci w wieku 1-5 lat, działa od 2010 i rozwija się a jej „absolwenci” zasilają następnie dziecięce grupy językowe. Pozdrawiamy wszystkie dzieciaki! Jesteśmy bardzo dumni z naszych najmłodszych uczniów:).

   

UWAGA! W czasie ferii zimowych odbędą się „Ferie z Progress-em” - warsztaty egzaminacyjne dla starszych dzieci i młodzieży oraz zajęcia z tablicą multimedialną, bajki i inne gry i zabawy  językowe dla najmłodszych (szczegóły na zaproszeniach). ENJOY YOUR WINTER BREAK and see you soon:).

czytano: 597 razy

autor: progresschool.com.pl

data dodania: 2018-01-24 09:29:28

Poznaj nasze mocne strony

 • Nasza kadra lektorów posiada wysokie kwalifikacje i umiejętności zawodowe. W naszym zespole mamy licencjonowanych egzaminatorów gimnazjalnych, maturalnych, Cambridge, Pearson oraz TELC z języka angielskiego.
 • Celem Centrum jest prowadzenie nauki języków obcych tak, aby szybko umożliwić porozumiewanie się, przy jednoczesnym rozwoju wszystkich umiejętności językowych na każdym poziomie.
 • Obiektywną weryfikacją jakości naszej pracy jest liczba i jakość zdawanych przez naszych uczniów egzaminów krajowych i międzynarodowych.

Ciekawostki

 • Podstawowe materiały (podręczniki) mogą być wypożyczane uczniom lub przekazywane odpłatnie po cenie nabycia.dalej 
 • Nauka w Centrum odbywa się w grupach 6-8 osobowych bądź indywidualnie, z wyłączeniem grup egzaminacyjnych i kursów specjalistycznych, gdzie grupy mogą być liczniejsze.dalej 
 • Istniejące grupy dzieci i młodzieży rozpoczynają zajęcia 1 września wg ubiegłorocznego planu.dalej 

Oferujemy kursy językowe:

Dla najmłodszych
(2-5 lat)

Dla dzieci
(szkoła podstawowa)

Dla młodzieży

Dla dorosłych

Dla firm i instytucji

Centrum Językowe Progress Myszków
ul. Pułaskiego 12, 42-300 Myszków

tel.: +48 34 315 74 60 | +48 792 434 005
e-mail: biuro@progressmyszkow.pl

 • cats2625
 • 13625
 • cats1625
 • 12625
 • 10625
Centrum Językowe Progress Myszków.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna